Zaawansowane rozwiązania informatyczne w małej firmie transportowej – korzyści i zagrożenia

dodane: 20 luty
Zaawansowane rozwiązania informatyczne w małej firmie transportowej – korzyści i zagrożenia

Obecnie trudno znaleźć firmę, która działa bez wykorzystania systemu informatycznego – w dobie Internetu wydaje się być to niemożliwe. Wielu przedsiębiorców, w obawie przed wysokimi kosztami, ostrożnie podchodzi do kwestii wdrożenia zaawansowanego oprogramowania informatycznego, przede wszystkim ze względu na koszty. Stanowisko to, w sytuacji, gdy różne systemy oferowane są w tzw. modelu SaaS, wydaje się nieaktualne. Czy małe firmy transportowe powinny rozważyć zakup lub wynajem oprogramowania informatycznego? Jakie korzyścią przynoszą dla firmy narzędzia IT? Czy niosą ze sobą jakieś zagrożenia? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Optymalizacja procesów zachodzących w firmie

Firmy transportowe borykają się z różnymi problemami, takimi jak optymalizacja tras, puste przebiegi. W efekcie nie tylko dochodzi do powstania niepotrzebnych kosztów, ale firmowe działania są realizowane wolniej, co z kolei przekłada się na ilość wykonanych zleceń oraz wysokość osiąganych zysków.

Wbrew pozorom prosty i niedopracowany system informatyczny może przynieść więcej strat niż korzyści. Przede wszystkim poszczególne rozwiązania mogą nie współgrać ze sobą, jeszcze bardziej opóźniając realizację innych zadań. Kolejny problem to ryzyko wystąpienia awarii – które sparaliżowałyby pracę całej firmy, w skrajnych przypadkach nawet przez wiele godzin.

W celu zoptymalizowania procesów w firmie niezbędne jest więc wdrożenie nowoczesnego oprogramowania, dedykowanego branży, w której działa firma. Oczywiście ma to swoją cenę. Rozwiązania dedykowane, dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa, znacznie różnią się od programów, które są dostępne od ręki.

Jednym z celów przedsiębiorców jest rozwijanie prowadzonej działalności. Wymaga to ponoszenia różnych kosztów, inwestowania w nowe rozwiązania, zatrudnienia większej liczby pracowników. Rozwój firmy niezaprzeczalnie musi iść w parze z wdrażaniem coraz bardziej zaawansowanego systemu IT, składającego się z różnych komponentów, wspomagających pracę działów w firmie.

Kiedy warto rozważyć wdrożenie zaawansowanego oprogramowania IT? Wbrew pozorom już na początku działalności należy przeanalizować tę kwestię. Obecnie nie ma konieczności kupowania drogiego oprogramowania – co na początku działalności, w związku z różnymi, innymi inwestycjami, jest dużym obciążeniem dla przedsiębiorcy – wystarczy je wynająć.

Oprogramowanie w modelu SaaS

SaaS (Software-as-a-Service) to oprogramowanie udostępniane jako usługa w chmurze. Użytkownik uzyskuje do niego zdalny dostęp. W przypadku rozwiązań w chmurze zachowywany jest wysoki poziom bezpieczeństwa przez dostawcę oprogramowania.

Poszukujesz nowoczesnego rozwiązania informatycznego dla swojej firmy transportowej? Dopiero zaczynasz działalność, interesują Cię narzędzia, które nie wymagają dużych nakładów pieniężnych? SOTiPM dostępne jest w formie wynajmu w modelu SaaS. Twoje korzyści to:

  • szybkie wdrożenie, przy jednoczesnych niskich kosztach,
  • dostęp do zaawansowanego technologicznie rozwiązania,
  • usprawnienie i zoptymalizowanie procesów w firmie, zmniejszenie kosztów działalności,
  • brak konieczności ponoszenia jednorazowych kosztów dużej inwestycji,
  • comiesięczne, niskie koszty abonamentu.

Co ważne, wybierając SOTiPM w modelu SaaS, zyskujesz nie tylko dostęp do nowoczesnego oprogramowania, ale także profesjonalne wdrożenie. Alternatywnym rozwiązaniem dla modelu SaaS jest zakup oprogramowania. W tym przypadku, po dokonaniu zakupu licencji, zajmujemy się adaptacją oprogramowania do potrzeb firmy.

Wybór konkretnego rozwiązania – wynajem oprogramowania lub zakup licencji zależy od indywidualnych preferencji nabywcy, kondycji finansowej firmy a nawet okresu prowadzonej działalności. Możliwe jest także wynajęcie oprogramowania a dopiero później zakup licencji.

Podsumowując – nowoczesne oprogramowania informatyczne dedykowane biznesowi to narzędzia, które optymalizują oraz usprawniają pracę poszczególnych działów w firmie. Wyróżnić można wiele korzyści z ich wdrożenia, a forma wynajmu w modelu SaaS sprawiła, że oprogramowanie stało się dostępne dla każdego przedsiębiorcy.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Od 22 lat na rynku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Kompetentni, operatywni, skuteczni. Sprawdź nas.

Dostarczamy rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa

22 888 50 00
info@sotipm.pl

Dołącz do nas

Chcesz tworzyć nowoczesne oprogramowanie?
Dołącz do nas
© ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter
Top