Optymalizacja tras przejazdu

Optymalizacja tras jest jednym z wyzwań, stojącym przed wieloma firmami. Wdrożenie odpowiednich rozwiązań to sposób na ograniczenie wydatków, oszczędność czasu, a przede wszystkim usprawnienie procesów w firmie. Zwiększ wydajność, skuteczność oraz jakość realizowanych zleceń!

Firmy działające w branży transportu oraz logistyki z powodzeniem wykorzystują wsparcie IT dla biznesu. Obecnie trudno wyobrazić sobie działanie dużego przedsiębiorstwa bez wykorzystania nowoczesnych rozwiązań, które są niejako wpisane w specyfikę działalności, ale także stanowią desygnat innowacyjnego przedsiębiorstwa, wyróżniającego się wśród konkurencji.

Skontaktuj się

Optymalizacja tras przejazdu to przede wszystkim szansa na zmniejszenie kosztów działalności, niesie jednak ze sobą o wiele więcej korzyści. Za podstawowy cel prowadzonych działań o charakterze logistycznym wskazać należy wyznaczenie optymalnej trasy. To z kolei pozwoli zaoszczędzić czas oraz zapewni terminową dostawę.

Dokładne planowanie zadań i optymalizacja trasy pojazdów pozwoli realizować cele strategiczne oraz zapewni prawidłowe funkcjonowanie firmy. Właściciele przedsiębiorstw coraz bardziej doceniają rolę planowania oraz przywiązują dużą uwagę do skutecznego zarządzania flotą pojazdów.

Optymalizacja trasy pojazdów – najważniejsze czynniki

W celu optymalizacji trasy należy uwzględnić kilka ważnych parametrów m.in.:

Możliwości floty ze względu na liczbę pojazdów, pojemność, ładowność
Ilość oraz gabaryty ładunku,
Czas pracy kierowcy, załadunku, rozładunku
Godziny odbioru towaru, dostawy – dowolnie definiowane z tolerancją okna czasowego,
Harmonogram działań
Ograniczenia m.in. przerwy wynikające z ustawy o transporcie drogowym
Koszty transportu

Wskazane czynniki mają znaczenie np. dla pojęć takich jak okna czasowe oraz koszty transportu. Optymalizacja tras przejazdu znajduje zastosowanie w wielu branżach m.in. transporcie, firmach zajmujących się dystrybucją towarów, spedycją, usługami. To niezbędne narzędzie dla planistów, osób zajmujących się układaniem tras pojazdów. Zarządzanie pracą nie jest zadaniem prostym, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach. Nowoczesne systemy optymalizacji trasy to nie tylko redukcja kosztów, ale przede wszystkim oszczędność czasu oraz usprawnienie procesów w firmie.

Oszczędności oraz rozwiązanie problemów logistycznych, czyli optymalizacja tras przejazdu w praktyce:

Skrócenie sumarycznej długości realizowanych tras
Redukcja kosztów związanych z utrzymaniem floty pojazdów
Oszczędność czasu
Możliwość rozplanowania kolejności danych punktów na trasie, zgodnie z ich geograficznym położeniem, z uwzględnieniem preferowanej godziny spotkań
Rozplanowanie wykorzystania określonej liczby pojazdów zgodnie z pulą zleceń
Analiza uzyskanych danych w celu powiększenia taboru pojazdów
Możliwość przygotowania planu działania na kilka dni

Wszystkie wskazane powyżej korzyści można zyskać, dzięki zastosowaniu systemu optymalizacji trasy pojazdu.

Nie zwlekaj i zdecyduj się na wdrożenie odpowiedniego rozwiązania również w Twojej firmie.

Posiadanie rozbudowanego taboru floty pojazdów, nowoczesnego przedsiębiorstwa, wykwalifikowanych kierowców oraz innych pracowników to jeszcze za mało, aby konkurować z podmiotami o podobnym przedmiocie działalności. Obecnie to właśnie nowoczesne rozwiązania, w dużej mierze, decydują o przewadze nad konkurencyjnymi firmami. Natomiast zaoszczędzony czas, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie narzędzi, można zainwestować w dalszy rozwój firmy.

Na czym dokładnie polega optymalizacja trasy pojazdów?

Optymalizacja trasy pojazdów to ułożenie jej przebiegu przy wykorzystaniu parametrów oraz czynników zmiennych. W porównaniu z klasycznym modelem pracy planisty, system pozwala na szybsze uzyskanie wyników, w dużo krótszym czasie. To niezwykle ważne rozróżnienie. Szczególnie w sytuacji, gdy ilość obsługiwanych zleceń jest bardzo duża i trzeba niemal natychmiastowo podejmować istotne decyzje co do przebiegu trasy.

Obecnie trudno wyobrazić sobie działanie wielu dużych firm bez wykorzystania tego typu rozwiązań. Ważne jest jednak zwrócenie szczególnej uwagi na funkcjonalność.

SOTIPM jest rozwiązaniem sprawdzającym się w przedsiębiorstwach z różnych branż, w których to ruch pojazdów, a także organizacja zadań pracowników mobilnych odgrywa kluczowe znaczenie dla realizacji procesów biznesowych.

Optymalizacja trasy przejazdu może być wykorzystywana m.in.:
  • W celu zaplanowania działań dla przedstawicieli handlowych, gdzie ze względu na specyfikę zadań nie trzeba powracać do bazy, w związku z koniecznością załadunku bądź rozładunku
  • Gdy zadanie wiąże się z ograniczeniami wynikającymi z pojemności oraz ładowności pojazdu
  • W branży komunalnej, dzięki czemu możliwe jest rozplanowanie powrotów na składowisko w celu wywozu nieczystości, oszczędzając czas oraz uwzględniając jak najkrótszą trasę przejazdu
Optymalizacja liczby przejazdów, długości trasy, przydzielonych zadań to:
  • Zwiększenie wydajności pracy planistów
  • Efektywniejsze realizowanie zadań
  • Kontrola realizacji zleceń
  • Obniżenie kosztów realizowanego transportu
  • Poprawa jakości realizowanych zleceń
Niemal natychmiastowe osiągnięcie tak wielu efektów jest możliwe! Bez względu na branżę, w której działa Twoja firma. Optymalizacja tras to wielowymiarowe korzyści.

Optymalizacja tras – zadbaj o szczegóły

Wizualizacja trasy, z zaznaczeniem punktów docelowych na mapie Google, informacji o zadaniach do zrealizowania oraz o kliencie,
Pogląd planu pracy w określonym czasie,
Generowanie dokumentów, autowysyłka dokumentów za pośrednictwem e-maila,
Generowanie protokołów przekazania pojazdu,
Obsługa zdarzeń, sporządzanie adnotacji.

Z SOTIPM można korzystać w dwóch modelach – po wykupieniu licencji (po adaptacji i wdrożeniu dostosowanym do potrzeb) lub wynajmu (po wdrożeniu dostosowanym do potrzeb). Tylko 1 miesiąc dzieli Twoją firmę od wkroczenia w nowy wymiar biznesu. Właśnie tyle czasu trwa analiza, wdrożenie oraz uruchomienie SOTIPM. Jest to kompleksowe i funkcjonalne narzędzie, zintegrowane z np. Sage Symfonia, Comarch Erp.

Optymalizacja tras oraz zarządzanie flotą pojazdów jeszcze nigdy nie było tak proste! Wystarczy kilka kroków, aby zoptymalizować procesy w firmie i poprawić wynik biznesowy.

W IT Center od lat zajmujemy się projektowaniem oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu IT dla biznesu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Od 22 lat na rynku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Kompetentni, operatywni, skuteczni. Sprawdź nas.

Dostarczamy rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa

22 888 50 00
info@sotipm.pl

Dołącz do nas

Chcesz tworzyć nowoczesne oprogramowanie?
Dołącz do nas
© ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter
Top