SOTiPM – zakup licencji czy wynajem w modelu SaaS?

dodane: 10 czerwiec
SOTiPM – zakup licencji czy wynajem w modelu SaaS?

SOTiPM oferuje bogatą funkcjonalność specjalistyczną dla kilku branż, składa się z wielu komponentów, wpływa na optymalizację procesów w firmie. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się oprogramowanie dostępne w modelu SaaS, czyli wynajmie. Dostawca usługi przejmuje obowiązki związane m.in. z aktualizacją oprogramowania czy utrzymaniem niezbędnej infrastruktury. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zakup licencji, a następnie adaptacja i wdrożenie oprogramowania. Jakie rozwiązanie warto wybrać?

Co to jest licencja na oprogramowanie?

Nie zawsze konieczny jest zakup oprogramowania, aby go użytkować. Wyróżnić można dwa podstawowe sposoby nabycia oprogramowania – licencja samodzielna oraz model SaaS. Pierwsze ze wskazanych rozwiązań wybierane jest przede wszystkim przez przedsiębiorców, którzy dysponują już rozbudowaną infrastrukturą IT. Po zakupie oprogramowanie jest adaptowane i wdrażane zgodnie z potrzebami nabywcy licencji.

SaaS – co to?

Model SaaS – Software as a Service to forma dystrybucji oprogramowania przechowywanego na serwerach dystrybutora poprzez wynajem. Program jest wdrażany zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy, a po okresie wynajmu licencja przechodzi na jego własność.

Wybór pomiędzy zakupem i wynajmem oprogramowania jest trudny i wymaga uwzględnienia wielu czynników jak np. posiadania infrastruktury IT.

SOTiPM – specjalistyczne funkcjonalności

SOTiPM wspomaga m.in. zarządzanie flotą pojazdów czy optymalizację tras. Posiada specjalistyczne funkcjonalności dla następujących branż:

 • odbioru, transportu, utylizacji odpadów,
 • dystrybucji towarów, dostaw i odbiorów towarów,
 • serwisu, utrzymania w ruchu urządzeń oraz infrastruktury,
 • wynajmu sprzętu i wyposażenia,
 • usług u klienta,
 • merchandisingu i sprzedaży w terenie.

Wspiera działanie firmy w różnych obszarach m.in. TMS, CRM i Workflow, CFM, handlu i rozliczeń, CS, MWM i SFA, BI oraz RTM.

Oprogramowanie posiada bogate portfolio integracji m.in. z systemami klasy ERP, BDO, systemami GPS, systemami wagowymi, systemami kontroli tankowania, oferowanymi przez różnych producentów.

Oprogramowanie dostępne dla dużych oraz małych firm

Dzięki zaoferowaniu oprogramowania w dwóch modelach jest ono dostępne dla niemal każdego przedsiębiorcy, bez względu na posiadaną infrastrukturę IT czy możliwości inwestycyjne. Znacznie usprawnia procesy w firmie, optymalizując prowadzone działania.

Komponentami systemu są:

 • SOTiPM REP – aplikacja dla przedstawicieli handlowych,
 • SOTiPM Mobile – aplikacja dla kierowców,
 • SOTiPM Mobile Manager – aplikacja dla kierowników transportu,
 • SOTiPM REP Manager – aplikacja dla kierowników działów handlowych,
 • SOTiPM YMS – zarządzanie ruchem na placach,
 • SOTiPM Requester – zgłoszenia, zamówienia usług.

Dzięki wdrożeniu aplikacji możliwe jest monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu usług oraz poprawności ich realizacji, dostępne są wskaźniki wydajności, detekcja zdarzeń oraz alertowanie o pojawieniu się nieprawidłowości. SOTiPM to kompleksowe wsparcie działania przedsiębiorstwa w wielu różnych obszarach.

Jak długo trwa wdrażanie SOTiPM w firmie?

Każde przedsiębiorstwo funkcjonuje zgodnie z określonymi zasadami i unikalnymi procedurami. Dla zapewnienia optymalnego wykorzystania dedykowanego oprogramowania w firmie niezbędne jest wdrożenie zgodne z potrzebami.

Przed rozpoczęciem wdrożenia oprogramowania SOTiPM przeprowadzana jest trzydniowa analiza. Wdrożenie trwa 21 dni, a uruchomienie 7 dni.

SOTiPM dostępny jest zarówno w formie licencji, jak i modelu SaaS. Wybór rozwiązania zależy od oczekiwań przedsiębiorcy. Oba modele mają swoje zalety. Dzięki udostępnieniu oprogramowania w formie wynajmu, stało się ono dostępne także dla właścicieli małych firm, którym zależy na dostępie do oprogramowania za comiesięczną, stałą opłatą, bez konieczności jednorazowego zakupu licencji.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Od 22 lat na rynku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Kompetentni, operatywni, skuteczni. Sprawdź nas.

Dostarczamy rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa

22 888 50 00
info@sotipm.pl

Dołącz do nas

Chcesz tworzyć nowoczesne oprogramowanie?
Dołącz do nas
© ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter
Top