Optymalizacja tras przejazdu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi

dodane: 28 sierpień
Optymalizacja tras przejazdu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi

Optymalizacja trasy to wybranie najkorzystniejszego wariantu trasy, po uwzględnieniu różnych czynników, wpływających na koszt transportu. Jeszcze do niedawna proces ten w całości realizowany był przez pracowników działów logistycznych. Ze względu na dużą ilość danych do przeanalizowania oraz czynniki zmienne proces optymalizacji powinien być prowadzony na bieżąco. To ogromne wyzwanie, wręcz niewykonalne dla człowieka. Między innymi z tego powodu coraz więcej firm z branży transportowej decyduje się na wdrożenie zaawansowanego oprogramowania, wspierającego logistyków. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas optymalizacji tras? Jak oprogramowanie wspiera proces optymalizacji?

Optymalizacja tras – najważniejsze czynniki

Jak wyznaczyć trasę? Optymalizacja tras wymaga uwzględnienia:

 • możliwości floty pojazdów – liczby dostępnych pojazdów oraz ich ładowności,
 • rodzaju oraz ilości ładunków do przewiezienia,
 • kosztów związanych z transportem,
 • godzin odbioru oraz dostawy zamówień,
 • czasu pracy kierowców,
 • harmonogramu transportu.

Dzięki wykorzystaniu oprogramowania podczas optymalizacji tras możliwe jest uzyskanie lepszych efektów oraz skrócenie czasu planowania trasy. Logistycy używając zaawansowanych narzędzi w pracy mogą w tym samym czasie zaplanować realizację większej ilości zamówień, co przełoży się na wynik biznesowy.

Jakie korzyści wynikają z wykorzystania oprogramowania do zarządzania transportem?

Największe korzyści z optymalizacji tras z wykorzystaniem oprogramowania dla transportu to:

 • skrócenie długości tras, możliwość zaplanowania kolejnych punktów na trasie, krótszy czas realizacji transportu ze względu na dokładniejszy plan,
 • optymalne wykorzystanie firmowej floty pojazdów oraz zasobów ludzkich,
 • zmniejszenie kosztów realizacji transportu np. związanych z wykorzystaniem paliwa,
 • możliwość przygotowania planu transportów nawet na kilka dni,
 • uproszczenie procesu wyznaczania trasy, zwiększenie efektywności pracy logistyków, którzy dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi sprawniej realizują obowiązki zawodowe.

SOTiPM Twoją przewagą nad konkurencją

Wykorzystanie rozwiązań technologicznych w biznesie jest obecnie pewnego rodzaju standardem. Zaawansowane oprogramowanie jest niesłusznie kojarzone wyłącznie z dużymi firmami, posiadającymi odpowiednie środki finansowe, ponieważ na korzystanie z rozbudowanych systemów decyduje się coraz więcej małych i średnich firm. W poprzednim akapicie przedstawiliśmy najważniejsze korzyści wynikające z wykorzystania oprogramowania obsługi transportu do optymalizacji tras. Teraz wyjaśnimy, czym jest SOTiPM oraz dlaczego warto wybrać właśnie ten system. SOTiPM to dedykowany dla firm transportowych program, o rozbudowanej funkcjonalności. Wspiera prowadzenie procesów na różnych obszarach biznesowych. Składa się z oprogramowania na komputer oraz aplikacji mobilnych m.in. dla kierowców. To kompletna platforma wspierająca optymalizację tras przejazdu, dostępna w formie licencji oraz wynajmu w modelu SaaS.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o SOTiPM? Poszukujesz rozwiązania do swojej firmy? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie oraz kontaktu z naszymi pracownikami.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Od 22 lat na rynku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Kompetentni, operatywni, skuteczni. Sprawdź nas.

Dostarczamy rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa

22 888 50 00
info@sotipm.pl

Dołącz do nas

Chcesz tworzyć nowoczesne oprogramowanie?
Dołącz do nas
© ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter
Top