Efektywne zarządzanie pracownikami mobilnymi

dodane: 19 wrzesień
Efektywne zarządzanie pracownikami mobilnymi

Jeszcze do niedawna menadżerowie nie nadążając za trendami, z trudnością dobierali metody zarządzania pracownikami mobilnymi. Rozwój nowych technologii przyniósł zaawansowane rozwiązania, umożliwiające usprawnienie tego procesu. Chcesz efektywnie kierować pracownikami mobilnymi? Poznaj aplikacje mobilne dla pracowników oraz aplikacje mobilne dla menadżerów.

Zarządzanie pracownikami to duże wyzwanie pod wieloma względami, chociażby organizacyjnymi. Wymaga płynnego działania, a także niemal natychmiastowego reagowania na pojawiające się problemy. Kierowanie pracownikami mobilnymi jest o wiele trudniejsze, w porównaniu z zarządzaniem zespołem stacjonarnym i wręcz wymaga wykorzystania zdobyczy nowych technologii, w celu optymalizacji procesu nadzorowania realizacji obowiązków pracowniczych.

Dlaczego warto wdrożyć rozwiązania mobilne?

Rozwiązania mobilne pozwalają na:

  • sprawne zarządzanie pracownikami mobilnymi,
  • poprawę wyników pracy,
  • zredukowanie kosztów,
  • informowanie pracowników o wyznaczonych zadaniach w czasie rzeczywistym.

Należy podkreślić, że odciążenie pracowników z obowiązków organizacyjnych, pozwoli na pełne skupienie się na realizacji podstawowych zadań, co z kolei przyczyni się do większej efektywności pracy.

Niezaprzeczalnie inwestycja w tego typu nowe technologie jest swoistego rodzaju kluczem do stworzenia silnego, stabilnego i konkurencyjnego biznesu.

Aplikacje mobilne szyte na miarę potrzeb

SOTIPM to zaawansowane narzędzie, mobilne systemy sprzedaży, obsługujące procesy biznesowe, dedykowane różnym branżom:

  • aplikacja SOTIPM mobile: to rozwiązanie kierowane do kierowców oraz dostawców, serwisantów,
  • aplikacja MOBILE MENAGER: dla kierowników oraz logistyków,
  • aplikacja MOBILE REP: dla przedstawicieli handlowych.

Narzędzia mobilne umożliwiają zarówno planowanie, organizowanie, jak i kontrolowanie realizacji zadań w terenie, działają w czasie rzeczywistym, mają bezpośredni wpływ na produktywność zatrudnionych pracowników oraz elastyczność firmy.

Dlaczego warto zdecydować się na mobilne wspieranie pracowników?

Obecnie wykorzystanie urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, w trakcie pracy, jest niemal standardem. Wdrożenie aplikacji mobilnych nie stanowi więc żadnej trudności pod względem organizacyjnym.

Pełna kontrola pracownika w terenie, bez wykorzystania nowoczesnych narzędzi, jest praktycznie niemożliwa. Trudno również wyobrazić sobie sytuację, w której osoba nadzorująca pracownika mobilnego stale kontaktuje się z nim, aby ustalić etap realizacji zadania. Brak kontroli może być także wykorzystany przez pracowników, którzy świadomie będą realizować prywatne cele w trakcie pracy. Nieprecyzyjny dobór tras, które okazują się nieoptymalnymi, brak informacji o statusie realizacji zadania – wszystko to wiąże się z większymi kosztami, chociażby eksploatacyjnymi czy czasowymi, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwany zysk.

Narzędzia biznesowe działające w czasie rzeczywistym

Wybierając aplikacje mobilne jednoznacznie wybierasz rozwój i świadome zarządzanie firmą. Obecnie nowoczesne technologie przenikają niemal każdy aspekt prowadzonej działalności, a ich efektywne wykorzystanie jest szansą na poprawienie wyniku biznesowego.

Z aplikacją mobilną zyskujesz oszczędności na wielu płaszczyznach. W przypadku koordynatorów będzie to możliwość bieżącego kontrolowania i dopilnowywania realizacji założonych zadań, zgodnie z przyjętym planem, a także obsłużenie większej ilości zleceń. Pracownicy będą mogli realizować określone założenia, dzięki czemu zyskają w pełni uporządkowane warunki pracy.

Wdrożenie aplikacji mobilnych powinien rozważyć każdy przedsiębiorca, pragnący zbudować stabilną pozycję na rynku, oferując klientom szybszą, a przede wszystkim bardziej wydajną i lepiej zorganizowaną realizację zleceń.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Od 22 lat na rynku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Kompetentni, operatywni, skuteczni. Sprawdź nas.

Dostarczamy rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa

22 888 50 00
info@sotipm.pl

Dołącz do nas

Chcesz tworzyć nowoczesne oprogramowanie?
Dołącz do nas
© ITCenter 2019      Projekt i wykonanie ITCenter
Top